Sürgülü Cam Balkon

Balkonlar evimizin en özel ve en kullanışlı köşelerinden bir tanesidir. Önceleri balkonlar yalnızca yaz aylarında ve yağışsız havalarda kullanılabiliyordu. Ancak günümüzde cam balkon sistemleri ile balkonlar mevsim ve hava durumu fark etmeksizin kullanılabilmektedir. Artık balkonlar kahvaltı etmek, akşam yemeklerini yemek, çamaşırları kurutmak ve dostlarla kahve keyfi yapmak gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Bundan yıllar öncesinde balkonlarda sadece plastik sandalye ve masalar kullanılabiliyordu. Fakat şimdi istenilen her cins ve şekil mobilya balkonları süslemektedir. Çünkü cam balkon sistemleri balkonlarımızı tozdan, pislikten ve yağıştan korumaktadır. Balkonlar ayrıca apartmanlarda büyüyen çocukların da en güzel oyun alanlarıdır.

Balkonunuzu cam balkonla sistemi ile kapatmak, tamamen havasız kalmak ve dışarıya kapalı olmak anlamına gelmiyor. Son teknoloji ile üretilen Sürgülü Cam Balkon Sistemleri ile mevsime ve yağışa göre camların bir kısmı veya tamamı açılabilmektedir. Bu açma- kapatma işlemi çok basit bir şekilde sürgülü olarak yapılmaktadır.

Sürgülü cam balkonlar 5 ayrı ray sisteminden oluşmaktadır. Bu şekilde de camlar farklı yönlere açılarak yağmur, kar, rüzgar ve tozun balkona girmesini engellemektedir. Sürgülü cam balkon sistemi 8-10 mm cam kalığında ve 500 kg. darbeye dayanıklı olarak kaliteli camlardan üretilmektedir.

Sürgülü cam balkon sistemleri alttan taşıma özelliğine sahip olduğundan her tür balkonda kullanılabilir. Cam balkon sistemi kurulurken kullanılan malzemeler paslanmaz çelikten yapılarak plastik kalıplarla korunmaktadır. Bu sebeple de paslanma ve oksitlenme gibi sorunlar oluşmamaktadır. Kullanılan contalar ise silikon özelliğine sahip olup, sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır, ayrıca su geçirmez.

Sürgülü cam balkon yaptırılırken güvenlik endişesi olması halinde ise camdan cama özel mekanizma kilidi ile bu sorun çözülmektedir. Sürgülü cam balkon sistemleriuygulanacağı alana göre eşikli sürme cam balkon ve eşiksiz sürme cam balkon olarak ikiye ayrılmaktadır.

Tıkla Ara..